FANDOM


 
Zagadkove-kolo-na-polyah

Послання інопланетян (?)

У сучасних ЗМІ досить часто зустрічається інформація про кола на полях і появи НЛО. Тому багато хто звик розглядати повідомлення про це як «газетну качку».

Всі знають про існування кіл, тому, навіщо хвилюватися, якщо хтось ходить по полю з газонокосаркою, щоб привернути увагу або пожартувати.

Kola-pribultsiv-na-polyah

Повідомлення прибульців на полях (?)

Коли королева Єлизавета помістила книгу про кола на полях в список річного читання в 1989 році, інтерес до теми зріс, і також почастішали розмови і про розіграші.

Але кола на полях – це не сучасний феномен, ще до появи терміна «кола на полях», зустрічалися повідомлення про це явище. Це не означає, що раніше ці кола не пояснювали так само як і сьогодні – жартом. Це означає, що люди замислювалися над їх походженням протягом століть.

Деякі пояснення з історії посилаються на природні явища, але також є припущення і про надприродні причини.

«Пекельний косар»

У новинній брошурі 1678 року «Пекельний косар або дивне явище в Хартфордширі» описується поява кола на полі в Хартфордширі, Англія. Повідомлення було переопубліковано в 1913 році хартфорширським фольклористом Герішем. У статті говорилося:

Malyunki-pribultsiv

Таємничі кола

«Фермер торгувався з бідним косарем за скошування трьох з половиною акрів його вівса. Коли косар попрохав занадто багато вівса, фермер почав лаятися і сказав, що нехай краще диявол скосить поле, а ніж він. І так вийшло, в ту саму ніч поле з урожаєм виглядало обійняте вогнем; але вранці побачили, що овес не спалений, а акуратно скошений, ніби якийсь пекельний дух скосив його. Жоден смертний не міг зробити подібне».

 
Фермеру здалося, що в ту ніч, коли овес був незвичайним чином скошений, він бачив на своєму полі яскраве, як вогонь, світло. У повідомленні далі йдеться про те, що фермер був сильно наляканий і не став збирати скошений овес.

Кола на полях викликані штормом?

29 липня 1880 року в журналі «Природа» була опублікована стаття Джона Ранда Кейпрона під назвою «Штормові ефекти». У ній детально описувалися кола на полях.

Tayemnichi-malyunki-na-polyah

Феномен кіл на полях

Один з описів було записано: «Всі вони мали схожий характер, як то… кілька стебел, що стоять в центрі, кілька полёгшіх стебел, які розподілилися рівно в напрямку сформованого кола навколо центру, а за межами цієї круглої стіни стебла зовсім не постраждали».

Він задається питанням, чи не було це викликано «циклічним вітром», і зазначає, що «шторми в цій частині англійського графства Суррей останнім часом були локальні і дуже суворі».

Робота фей

Уолтер Еванс-Венц видав збори кельтського фольклору в 1911 році під назвою «Вірування в фей в кельтських країнах». Автор зазначив, що багато зібрань ним опису кілець на траві відноситься до грибів, які ростуть у формі круга і давним-давно відомі як «кола фей».

Але в деяких випадках він, здається, говорить про кола на полях, так як ясно описує прим’яті стебла. Наприклад, Еванс-Венц пише: «Іноді феї допомагали людям працювати, приходячи вночі, щоб закінчити прядіння або… зрізати зернові або очистити обмелене зерно».

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.