FANDOM


Включає CC-BY-SA матеріали з Вікіпедії: стаття Африка (автори)

Africae tabula nova

Європейська мапа Африки, 1570.

Що не так з Африкою?

Офіційні дані

А́фрика — другий за площею і населенням материк у світі, після Євразії. З площею понад 30 300 000 км², враховуючи прилеглі острови — він займає 5,9 % площі земної поверхні і 20,3 % площі суходолу. А його населення — понад 1,1 млрд (на 2017), становить понад 12 % населення світу.

Назва Африка набула вжитку на Заході завдяки римлянам, які використовували назву Africa terra — «земля Афрі» (множина, чи у однині — Афер) — для північної частини материка, а також і для провінції Африки з її столицею Карфагеном, що відповідає теперішньому Тунісу.

Афрі були (можливо берберським) плем'ям, яке жило у Північній Африці поблизу Карфагена. Походження Afer може бути пов'язано з фінікійським 'afar — пилюка (також зустрічається в багатьох інших Семітських мовах). Серед інших, доволі суперечливих, етимологій, які спираються на значення античного терміну 'Africa', виділяються: латинське слово aprica, що означає «сонячний»; грецьке слово aphrike, що означає «без холоду». Ця гіпотеза була запропонована істориком Левом Африканським (1495–1554), який припустив, що грецьке слово phrike (φρίκη, що означає «холод і жах») в комбінації з заперечним префіксом a-, вказувало на землю вільну від холоду і жаху. Але оскільки звуку ph на f в грецькій мові датується приблизно десятим століттям, то малоймовірно, що це справжнє походження терміну Африка.

В античність Африкою називали землі, що простягались на захід від Єгипту, в той час, як термін «Азія» використовували для позначення Малої Азії і земель на схід від неї. Спочатку Єгипет і Левант мали невизначений статус між Африкою та Азією, хоча як частина Перської імперії вони інколи включалися до більш узагальненого терміну «Азії». Розмежувальну лінію між цими двома континентами вперше означив географ Птолемей (85-165), провівши головний меридіан через Александрію і зробивши Суецький перешийок та Червоне море межею між Азією та Африкою.

Більша частина Африки лежить у тропічних зонах і тільки північні та південні окраїни — у субтропічних. Африка — найтепліший з усіх материків, оскільки більша її частина лежить між тропіками у спекотному тепловому поясі. Найвища пересічна місячна (липнева) температура спостерігається в Сахарі (до +40 °C); тут же констатована найвища температура всієї Землі +58 °C. Пересічні липневі температури на південних окраїнах Африки не нижчі за +12 °C, у північній частині Африки +25° — +30 °C. Пересічні січневі температури на Півночі становлять +10 °C, на півдні +30 °C. Розподіл опадів дуже нерівномірний, найбільше (понад 3000 мм) опадів у приекваторіальній зоні (западина Конго, узбережжя Гвінейської затоки). В саванах, де чітко виявлений сухий період, опадів 1000—1300 мм на рік, причому мінімум припадає на зиму. Із збільшенням широти зростає тривалість посушливого періоду в саванах і зменшується кількість опадів. Найменше опадів у центральній частині Сахари і на південно-західному узбережжі Африки (пустеля Наміб). На північних і південних окраїнах Африки більше опадів випадає взимку, літо сухе.

Манса Муса

Манса Муса (араб. مانسا موسى‎) — найпрославленіший манса (верховний правитель) середньовічної держави Малі, який перебував при владі в 1312—1337 рр. Походив з династії Кейта, був племінником великого засновника держави Малі Сундіата Кейта. При ньому Малі мало найбільші розміри за свою історію, значно посилилось і досягло вершини свого культурного розвитку.

Самый Богатый человек за всю историю нашей эры !

Самый Богатый человек за всю историю нашей эры !

Дуркоморські роздуми

Вчені Дуркомор'я проаналізувавши існуючі дані по Африці прийшли до наступних висновків:

  • Африка найбільший (вдвічі більша за Росію) цілісний суходіл-материк з безліччю ресурсів - діаманти, золото, уран.
  • Північна Африка перетворена на пустелю в наслідок ядерних бомбардувань, що знищили під корінь могутню африканську цивілізацію.
  • Афроафриканці були загнані в рабство як кара за війну і вони досі розплачуються за те що програли ядерну війну - жителів Африки винищують усіма способами, як то економічними, біологічними (СНІД).
    • Хто перший розпочав війну невідомо, таж як завжди кожна сторона, як і школярі що б'ються, переконана, що "він перший почав"... Ну як відомо, переможця не судять, до того ж переможець і пише історію...

Хто розбомбив Африку?

Кто разбомбил Африку

Кто разбомбил Африку. Часть I

Кто разбомбил Африку

Кто разбомбил Африку. Часть II

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.